piątek, 4 czerwca 2010

Luksemburski prolog

Jimmy Engoulvent (Saur SojaSun) wygrał prolog Tour of Luxembourg. Lance Armstrong (RadioShack) zajął 5. miejsce.

Generalnie wieczór był udany dla RadioShack i Saur SojaSun, ponieważ kolarzy tych dwóch ekip zajęli pierwsze sześć miejsc na mecie. Dla Engoulventa to kolejny sukces na tym wyścigu. W sezonie 2007 również wygrał prolog. Kibice stawiali również na Lance'a Armstronga. Amerykanin skończył jednak zawody na 5. miejscu.

Z kolei faworyt dziennikarzy do wygrania całego wyścigu Andreas Kloden z RadioShack był 9. i stracił do zwycięzcy 12.38 sek.

W wyścigu bierze udział dwóch Polaków. Michał Gołaś (Vacansoleil) stracił do Engoulventa 19.11 sek. i był 41. A Bartosz Huzarski (ISD-Neri) był 88. ze stratą 26.80 sek.

Etykiety: , , , , ,