czwartek, 30 września 2010

Cancellara tworzy historię

Fabian Cancellara przeszedł do historii. Jako jedyny kolarz zdobył cztery medale mistrzostw świata w indywidualnej jeździe na czas.

Szwajcar był tego dnia zbyt silny, żeby ktokolwiek zagroził jego złotemu medalowi. Davida Millara (Wielka Brytania), który zajął drugie miejsce pokonał o ponad minutę. Trzecie miejsce zajął Tony Martin (Niemcy).

„Jestem bardzo szczęśliwy. Zdobycie tego medalu było najtrudniejsze, ponieważ nie miałem pewności, w jakiej jestem kondycji” – powiedział Cancellara.

Pasjonującą walkę o brązowy medal stoczyli Martin z Richie Porte. Ostatecznie Niemiec wyprzedził Australijczyka o siedem sekund. Mimo, że w połowie trasy miał defekt i musiał zmienić koło.

Bardzo dobrze pojechał Maciej Bodnar, który zajął 9. miejsce (3 min. straty). Polak w pokonanym polu zostawił między innymi Gustava Larssona i Janeza Brajkovica. Drugi z Polaków pojechał znacznie słabiej. Jarosław Marycz zajął 38. miejsce tracąc do Cancellary 7:24 min.

Etykiety: , , , , , ,