wtorek, 8 czerwca 2010

Luksemburg zdobyty

Matteo Carrara (Vacansoleil) wygrał wyścig Tour of Luxemburg. Ostatni, skrócony, etap wygrał Gorka Izaguirre (Euskaltel-Euskadi).

Organizatorzy wyścigu byli zmuszeni skrócić etap z powodu gwałtownych burz. W związku z tym zdecydowali, że kolarze przejadą tylko trzy finałowe rundy. Początkowo mieli to zrobić pięciokrotnie.

Zawody przebiegały bardziej pod haslem "uciekamy przed burzami", niż walki o zwycięstwo. Najszybszy na mecie Izaguirre pokonał Sergueia Ivanova (Katusha) i triumfatora całego wyścigu Carrarę.

Poza kolarzem Vacansoleil miejsca na podium zajęli Frank Schleck (Saxo Bank), który do triumfatora stracił tylko 1. sekundę i Lance Armstrong (RadioShack). Amerykanin był gorszy od Carrary o pół minuty.

Bartosz Huzarski (ISD-Neri) zajął ostatecznie 51. miejsce - 11:13 min. straty, a Michał Gołaś (Vacansoleil) był 64. ze stratą 16:06 min.

Etykiety: , , , , ,