poniedziałek, 29 marca 2010

2. i 3. etap C.I.

W niedzielę rozegrano dwa ostatnie etapy wyścigu Criterium International. W tym etap indywidualnej jazdy na czas. W końcowej klasyfikacji generalnej nie znalazł się żaden z wielkich faworytów wyścigu.

Drugi, 75-kilometrowy etap, wygrał Brytyjczyk Russel Downing z Team Sky, który linię mety minął tuż przed Michaelem Albasinim (Columbia-HTC) oraz sobotnim triumfatorem Pierrickiem Fedrigo (Bbox Bouygues Telecom). Alberto Contador, Lance Armstrong i Cadel Evans uzyskali taki sam czas jak Downing.

Kilka godzin po 2. etapie kolarze poddali się próbie czasowej. Najszybszy okazał się David Millar (Garmin), a tuż po nim przyjechał Alberto Contador. Trzeci był Michael Rogers (Columbia-HTC). Fedrigo stracił do zwycięzcy tylko 17 sekund i utrzymał pozycję lidera wyścigu. Dzięki dobrej jeździe w ostatnim etapie na 2. miejsce w klasyfikacji generalnej awansował Rogers, a Tiago Machado z RadioShack (10. w czasówce - 14 sek. straty) ukończył wyścig na 3. miejscu.

15. w czasówce Armstrong ukończył wyścig na 47. miejscu - strata 5:05 minuty. A Michał Gołaś z Vacansoleil był 36. - 3:19 min. straty. Polak w czasówce był 38. (stracił 36 sekund).

Etykiety: , , , , , , , , ,