wtorek, 22 grudnia 2009

Davis opuszcza Quick Step

Australijski kolarz Allan Davis opuszcza swój dotychczasowy zespół Quick Step.

Dziennikarze twierdzą, że przyczyną może być rezygnacja jednego ze sponsorów belgijskiej drużyny - Specialized. Odejście firmy nie spowoduje tylko zaprzestania dostarczania sprzętu, ale również mniejszy  budżet w sezonie 2010.

Ograniczenia finansowe spowodowały, że oczekiwania Davisa co do wysokości wynagrodzenia nie mogły być spełnione. Australijczyk powinien znaleźć pracodawcę bardzo szybko, ponieważ ma za sobą bardzo udany sezon. Wygrał trzy etapy w wyścigu Tour Down Under i triumfował w klasyfikacji końcowej. Zajął 4. miejsce wyścigu Milan Sanremo. Kolarz miał również udaną końcówkę sezonu, gdzie pokazał się z bardzo dobrej strony w Tour de Pologne. Wyścig Vattenfall Cyclassics ukończył tuż za podium. Był również drugi w Paris - Bruxelles.

Jedynym problemem z jakim może spotkać się Davis może być fakt, że wiele kadr najlepszych zespołów są już zamknięte, dlatego też pierwsze pogłoski o nowym zespole Australijczyka dotyczą słabszych ekip. Jako pierwszy pojawił się zespół Fly V Australia, w którym występuje brat kolarza, Scott Davis. Australijska kontynentalna drużyna ma wielkie ambicje. Ich główny cel to start w Tour de France 2012.

Etykiety: , , , , ,