niedziela, 27 września 2009

Romain Sicard mistrzem świata do lat 23

Romain Sicard potwierdził, że był jednym z faworytów do zdobycia tytułu mistrza świata do lat 23 i zdobył złoty medal.

Francuski kolarz otrzymał silne wsparcie ze strony swoich kolegów z drużyny. Wyczekał niemal do samego końca i w decydującym momencie zaatakował. Taktyka Francuzów była bardzo prosta: mieli kontrolować ataki ze strony wszystkich najgroźniejszych rywali oraz sprawienie, że Sicard w najważniejszym momencie będzie możliwie najbardziej wypoczęty i świeży.

Drugie miejsce zajął Kolumbijczyk Carlos Alberto Betancur, który na ostatnich metrach wyprzedził Rosjanina Egora Silina.

Sicard pochodzi z baskijskiej miejscowości Hasparren i niedawno podpisał kontrakt z zespołem Euskaltel-Euskadi. Sezon 2010 będzie jego pierwszym w zawodowym peletonie.

Jedynym Polakiem, który ukończył wyścig, był Adrian Honkisz. Zajął 18. miejsce i stracił 1:40 min. do zwycięzcy.

Etykiety: , , , ,